Wiadomości

 • Papież wspomina “nadzywczajne dzieło” ks. McGivney

  W swojej homilii w Katedrze św. Patryka w Nowym Jorku, papież Benedykt XVI powiedział: “wystarczy pomyśleć o nadzwyczajnym dziele owego wzorowego amerykańskiego kapłana, czcigodnego Michaela McGivneya, którego wizja i zapał przywiodły do założenia Rycerzy Kolumba.”

 • Mąż godny czci

  Nadany ks. McGivney tytuł “czcigodny” stanowi ważny krok na drodze do beatyfikacji i kanonizacji. Znaczy, że watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych dokładnie rozważyła “positio” o życiu i cnotach ks. McGivneya i po skonsultowaniu z komisją historyczną i z komisją teologów orzekła, że jest przekonywujące.

Wydarzenia

 • Comiesięczna Msza św. w intencji „Guild”

  Co miesiąc w kościele Najświętszej Maryi Panny w New Haven jest odprawiana Msza święta w intencji członków „Guild ks. McGivneya”.

 • Nowenna Mszy św. za dusze zmarłych

  W okresie od 24 października do 2 listopada, Ojciec Gabriel B. O'Donnel Wicepostulator procesu kanonizacyjnego ks. McGivneya odprawia Msze święte za dusze zmarłych krewnych i przyjaciół członków „Guild”.

 • Nowenna w intencji pokoju na świecie

  Przez dziewięć dni przed świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa, „Guild” celebruje w Rzymie codzienne Msze św. w intencji pokoju na świecie.

 • Pasterka i Triduum Wielkanocne

  Intencje przekazane przez członków „Guild” są umieszczane na ołtarzu w Bazylice św. Piotra w Rzymie do odczytania podczas Mszy świętych w Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Biografia

ks. McGivney

Papież Benedykt XVI promulguje dekret o heroiczności cnót ks. McGivney. Więcej o życiu ks. McGivney Więcej o życiu ks. McGivney

Jak możesz się zaangażować