Dom Księdza McGivney dla Matek

więcej informacji

Z pomocą dużego wsparcia finansowego Rycerzy z Illinois, centrum przejściowego pobytu dla kobiet w ciąży, które przyjęło imię założyciela Zakonu, zostało otwarte w sierpniu w Chicago. Mieszczące się w dawnym trzy piętrowym klasztorze z 26 sypialniami, Centrum Nadziei i Uzdrowienia im. Ojca Michaela J. McGivney jest teraz domem dla ośmiu kobiet, z których trzy urodziły swoje dzieci we wrześniu.

"Jak widzimy, pomoc kobietom i dzieciom w potrzebie jest kontynuacją wizji księdza McGivney," - powiedziała przewodnicząca Centrum im. McGivneya, Theresa Pietruszyński, żona byłego delegata stanowego Illinois Josepha Pietruszyńskiego. "Traktujemy to jak dom życia, gdzie kobiety w ciąży mogą znaleźć swoje miejsce".

Rada stanowa i rady lokalne przeznaczyły ponad 100 000 dolarów na potrzeby projektu. Nowe centrum będzie domem dla kobiet i ich dzieci na okres do maksymalnie 36 miesięcy, przed i po urodzeniu dziecka i zapewni im możliwości edukacyjne, zawodowe i społeczne, dzięki którym opuścić będą mogły centrum zaopatrzone w umiejętności poszukiwania pracy i opieki nad dzieckiem.

Naszym celem jest utworzenie podobnych domów w pięciu pozostałych diecezjach Illinois - powiedział Pietruszyński. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat proszę odwiedzić stronę internetową:  mcgivneycenter.com.