Poświęcenie McGivney Hall w Katolickim Uniwersytecie Ameryki (CUA)

Fotografie

Wideo

więcej informacji

Statua ks. McGivney

Tony Fiorini/CUA

8 września Katolicki Uniwersytet Ameryki dokonał przemianowania jednego ze swoich budynków, po generalnym remoncie sponsorowanym przez Rycerzy Kolumba.

Budynek otrzymał nową nazwę McGivney Hall na cześć Czcigodnego Sługi Bożego księdza Michaela J. McGivney, który w 1882 roku założył Rycerzy Kolumba.

Rycerze Kolumba mają długą tradycję wspierania Katolickiego Uniwersytetu. Począwszy od przekazania w 1904 roku 55 tys. dolarów na stworzenie Katedry Historii Ameryki, zakon bratni od ponad wieku wspiera uniwersytet finansowo.

W 1914 roku Rycerze Kolumba przekazali na fundusz CUA 500 tys. dolarów na koszty operacyjne. W 1965 roku, organizacja stworzyła program stypendiów “Pro Deo i Pro Patria”, aby pomóc Rycerzom i ich rodzinom studiującym na uniwersytecie w pokryciu kosztów czesnego.

W 1989 roku Rycerze założyli Fundację Dwusetlecia Stanów Zjednoczonych mająca za cel pomoc dla CUA. Dochody z fundacji pomogły przy finansowaniu budowy gmachu wydziału prawa.

Znajdujący się w południowo – wschodnim rogu centralnej grupy budynków, McGivney Hall stanowi centrum dzialalności wielu programów i imprez uniwersyteckich. Jest to pięciopiętrowy gmach zbudowany z wapienia w stylu nowoczesno – klasycznym, który został zbudowany w 1958 roku jako budynek wydziału fizyki.

McGiveny Hall będzie siedzibą oddziału północno-amerykańskiego Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II, wyższej szkoły teologicznej, podobnie jak CUA afiliowanej do Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Rycerze Kolumba wspierają finansowo Instytut. Uprzednio mieścił się on w budynku seminarium CUA Theological College, przy Alei Michigan na przeciwko głównego campusu.