Pośrednictwo ks. McGivney

Kiedy osoba zostaje kandydatem na świętego, jest rzeczą naturalną, że zwracamy się do niej o pośrednictwo. Mówiąc o łaskach otrzymanych za pośrednictwem Czcigodnego Sługi Bożego ks. McGivney wierni składają świadectwo, że jego miejsce jest pomiędzy przyjaciółmi Boga. Pośrednictwo ks. McGivney jest potwierdzeniem jego świętości. Łaski otrzymane za jego pośrednictwem są znakiem miłości Boga objawionej przez świętość życia ksiądza McGivney.

W najbardziej godnych uwagi przypadkach te łaski są cudami; uzdrowienie ze śmiertelnej choroby, odzyskanie wzroku czy słuchu, czy nawet regeneracja kończyny.

Doniesienia o nieco mniej spektakularnych łaskach codziennie dochodzą do Father McGivney Guild. Świadczą one o tym jak mocne jest wstawiennictwo ks. McGivney i że proces powinien postępować. Bóg używa go jako narzędzia swojego miłsierdzia i miłości, tak jak to było za jego życia. Ksiądz McGivney dalej czyni dobro i wstawia się za nami z nieba. Podajemy kilka przykładów:

Mężczyzna zwolniony z pracy który znalazł nową pracę: “Dla mnie, ks. McGivney jest patronem rodzin robotników....jestem mu bardzo wdzięczny za wstawiennictwo”.

Pacjent chory na raka: “Dziewięć dni po operacji pojechałem z wycieczką z parafii do New Haven i do kościoła Najświętszej Maryi Panny. Kiedy zgromadziliśmy się przy sarkofagu ks. McGivney i ksiądz proboszcz prowadził modlitwę, poczułem ciepło, które rozeszło się po całej klatce piersiowej. Później badanie patologiczne wykazało, że wszystko jest czyste, nie ma śladów raka”.

Guild pomaga członkom w zwracaniu się o pośrednictwo do ks. McGivney, poprzez:

Członkostwo w Guild

Modlidtwa o kanonizację ks. McGivney

Dewocjonalia

Świadectwa