Radośnie świętujący

   
Mozaika w kaplicy w biurze Rady Najwyższej Rycerzy Kolumba w New Haven, Conn.    

Ks. McGivney nie oszczędzał kiedy chodziło o świętowanie. Czy to przygotowując się do obchodów świąt kościelnych, czy też państwowych ks. McGivney z energią i pełen dobrych pomysłów włączał się w przygotowania, aby to wydarzenie przyniosło wszystkim pożytek duchowy i dobrą zabawę.

Nawet świecka prasa donosiła o tym, jak wspaniale jest udekorowany kościół Najświętszej Maryi Panny z okazji Wielkanocy, a dekoracja Grobu Pańskiego została uznana za szczególnie piękną. Ks. McGivney często przewodniczył liturgicznym celebracjom na terenie diecezji, co wymagało wielkiego wyczucia i zwracania uwagi na szczegóły.

Ze względu na swoje irlandzkie pochodzenie i służąc w większości irlandzkim imigrantom, ks. Mc Givney szczególną wagę przywiązywał do obchodów święta św. Patryka. Występy teatralne i koncerty w wynajętej sali wymagały starannego planowania, aby zdobyć dekoracje i kostiumy teatralne i zorganizować próby. Ks. McGivney brał udział we wszystkich pracach przygotowawczych.

Doroczny bazar organizowany przez kościół Najświętszej Maryi Panny był wydarzeniem, które ciągnęło się przez parę dni. Ks. McGivney zawsze wynajdywał nowe sposoby zabawienia swoich parafian, szczególnie młodych chłopców i dziewcząt, o których szczególnie się troszczył i których kochał. Nie przestał troszczyć się o nich, kiedy w 1884 roku został mianowany proboszczem w kościele św. Tomasza w Thomaston.

Pewnego razu pojechał aż do Nowego Jorku, aby dostać odpowiednie kostiumy i dekoracje. Podczas pikniku parafialnego pilnował, by wynająć wystarczającą liczbę koni, tak, aby młodzi, którzy chcieli przejechać się powozem nie musieli długo czekać na swoją kolejkę.